Instalace a aktivace Windows 10 / 11

Doporučujeme stáhnout nejnovější verzi Windows 10 z oficiálních stránek společnosti Microsoft. Stažený nástroj Vám umožní vytvořit intalační disk nebo flashdisk, pomocí kterého si nainstalujete SW Microsoft Windows a následně jej aktivujete pomocí zakoupeného aktivačního klíče od nás. Při vytváření instalačního média prosím vyberte zakoupenou verzi Windows 10.

Soubory najdete ke stažení zde: https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209

 

Online aktivace

V případě, že zvolíte možnost aktivace přes Internet a jste právě připojení, můžete provést aktivaci produktu online.

Aktivační okno (průvodce aktivace prostřednictvím Internetu) systému Windows 10 otevřete takto:

 1. Z nabídky START vyberte Nastavení
 2. V okně vyberte: Aktualizace a zabezpečení.
 3. V dalším okně vyberte: Aktivace. Klikněte na tlačítko Aktivovat
 4. V následujícím okně vyplňte číslo licenčního klíče.

 

Telefonická aktivace je alternativní způsob aktivace, když selže klasická metoda aktivace on-line. Takto budete muset aktivovat některé druhotné licence operačního systému Windows 10.

 Aktivační okno (průvodce aktivace po telefonu) systému Windows 10 otevřeme následovně:

 1. z nabídky START vyberte Nastavení.
 2. V okně vyberte: Aktualizace a zabezpečení.
 3. Dále zvolte: Aktivace. A potom klikněte na tlačítko: Aktivovat telefonem.
 4. Ze seznamu zemí vyberte Česká republika a pokračujte kliknutím na tlačítko: Další.
 5. Zavolejte na uvedené telefonní číslo +420 225 990 844 nebo +420 841 300 300 a zadejte telefonnímu automatu Vaše ID instalace (9 skupin čísel po 7) na klávesnici telefonu.
 6. Dostanete zpět aktivační ID kód. Zadejte obdržený kód a klikněte na tlačítko: Aktivovat Windows.

 

Možné chybové hlášení při aktivaci

0XC004c003 (0x803F7001) - máte nainstalovanou chybnou build verzi systému k zakoupené licenci, je zapotřebí použít přímo tento instalační zdroj: MediaCreationToolx64.exe (po instalaci se zobrazila chyba 0XC004c003? postupujte dle bodu níže)

 

0XC004c008 - klikněte na Start a napište příkaz " slui 4 " (spustit příkaz), spustí se průvodce Aktivace produktu, vyberte Česká republika .

 

0XC004f050 - tato chyba, máte nainstalovaný Windows 10 v jiné verzi, pravděpodobně Windows Home a pokoušíte se provést aktivaci produktu s klíčem od verze Windows 10 Pro, tento postup není možný .

 

 

Jak aktivovat Windows 10 přes telefon:

Aktivační okno (průvodce aktivace po telefonu) systému Windows 10 otevřeme takto: otevřeme dialog "Spustit" pomocí klávesové zkratky WIN+R a do pole vepíšeme "slui 4".Otevře se Vám následující okno.Ze seznamu zemí vyberte Českou republiku a dále pokračujeme kliknutím na tlačítko: Další 

 • UPOZORNĚNÍ: Je možné, že se Vás program zeptá, na kolika počítačích máte nainstalován operační systém Windows 10. Je nutné zadat "0", jelikož teprve instalujete a aktivujete.
Nyní by měl být Windows 10 aktivovaný. Úspěšnost aktivace ověříte va "Nastavení" -> "Aktualizace a zabezpečení" -> "Aktivace"