Instalace a aktivace Office 2021

Instalace aplikací kancelářského balíku Office probíhá stažením obrazu disku (ISO) a ten použít pro offline instalaci. Odkazy nabízím níže.

Office 2021 Home and Student

Office 2021 Home and Business

Office 2021 Professional Plus

V případě, že máte již Office 2021 stažený, bude třeba provést sprárování vaší licence k  vašemu Microsoft účtu, klikněte na odkaz: https://redeem.microsoft.com/  a zadejte product key, který bude spárovaný s vaším Microsoft účtem.

Jestliže nemáte účet u Microsoftu přejděte na account.microsoft.com, vyberte Přihlásit se, a potom vyberte Vytvořte si ho! Popřípadě pokračujte zde setup.office.com

 

Aktivace Office po Internetu

Průvodce aktivací automaticky kontaktuje prostřednictvím internetového připojení licenční servery společnosti Microsoft. Pokud používáte platný kód Product Key, u kterého nebyl dosáhnutý povolený počet instalací, je váš produkt okamžitě aktivovaný.

Aktivace Office po telefonu

Telefonická aktivace je alternativní způsob aktivace, když selže klasická metoda aktivace on-line. Takto budete muset aktivovat některé druhotné licence.

 1. Nejdřív odinstalujeme z počítače všechny ostatní verze Office a nainstalujem tu verzi, pro kterou jsme zakoupili licenční klíč.

 2. Po instalaci nás vyzve program k zadání licenčního klíče(pokud vás program nevyzve, otevřeme si např. word), zde klíč ještě nezadáváme a okénko vykřížkujme. Otevře se okénko s triální ¨zkušební¨ verzí a zde potvrdíme aktivaci zkušební verze.

 3. Klikneme v pravo nahoře na soubor, poté na účet a aktivovat produkt.

 4. Zadáme zakoupený licenční klíč.

 5. Program nám nabídne dvě možnosti, aktivovat online nebo aktivovat po telefonu. Zvolíme aktivovat po telefonu!

 6. Zvolíme si Českou Republiku

 7. Zobrazí se 9 číselných skupin po 7 / 6 číslech

 8. Otevřeme níže uvedený odkaz, pro vstup do telefoního automatu, kde zvolíme 6 digits nebo 7 digits , podle množstí čísel které se nám zobrazili v Office.

 9. Začneme zadávat čísla z Office do telefoního automatu a poté klikneme na ¨Submit¨

 10. Poté se nás telefoní automat zeptá na kolika počítačích byla licence použita, zde je nutné napsat vždy 0, pro správnou funkčnost!

 11. Telefoní automat vyhodnotí zadané kódy a pokud je vše v pořádku zobrazí vám nové kódy které vložíme do Office okna.

 12. Office mate aktivované

Stejný postup je stejný jako u 2016 tak u 2019 a 2021

2019PA

 

2019PA2